Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


Publikováno 22. 5. 2015 | vytisknout článek

Nizozemská kasina protestují proti „diskriminaci“ v daňových sazbách

Nizozemská kasina protestují proti „diskriminaci“ v daňových sazbách

Majitelé nizozemských pozemních kasin vyjádřili nespokojenost nad daňovým nastavením připravovaného zákona, jehož hlavním úkolem je liberalizovat online hazard v zemi. Provozovatelům se nelíbí, že navrhovaná daňová sazba počítá s nižšími odvody pro virtuální operátory. Chtějí si proto stěžovat v Bruselu, jejich šance uspět ale není příliš velká.

Formální stížnost k Evropské komisi podala organizace EUROMAT, sdružující právě podnikatele v „klasickém“ hazardu. Podle EUROMATu je fakt, že online operátoři mají odvádět dvacetiprocentní daň, porušením práva EU, protože kasina jsou zatížena sazbou ve výši 29 %. Mělo by se tedy jednat o diskriminaci. „Domníváme se, že nizozemský návrh nesouzní s politikou Evropské unie a stát nejedná v zájmu evropských spotřebitelů a našich členů,“ prohlásil generální tajemník EUROMAT Kieran O´Keefee s tím, že za svými kolegy z Beneluxu stojí kompletní sestava sdružení.

Vyhlídky odpůrců ale nejsou podle všeho příliš příznivé. Evropská komise se velmi podobnou kauzou zabývala nedávno. V roce 2011 si na tentýž postup stěžovali majitelé dánských kasin, konkrétně společnosti Roayal Scandinavian Casino, případ byl však zamítnut v září roku 2014. Maarten Haijer, tajemník Evropské asosiace her a sázek (EGBA) předpokládá, že Evropská unie bude zcela stejně postupovat také tomto případě. Už proto, že přístup dánských a nizozemských úřadů je téměř totožný.  


Související články