Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


Publikováno 24. 1. 2012 | vytisknout článek

Škola sázení, 14. díl: Florbalové tipy a triky

Škola sázení, 14. díl: Florbalové tipy a triky

Možná už vás také zasáhla florbalová horečka. V Čechách momentálně nenajdete sport, který by se rozvíjel rychleji než právě florbal. Koho by před pár lety napadlo, že se „halový plasthokej“ objeví v nabídce sázkových kanceláří? V dnešním dílu Školy sázení vám nabídneme několik námětů, na které se můžete při sázení na florbal zaměřit.

Na začátek je třeba říct, že jak české, tak zahraniční sázkovky vypisují pouze několik soutěží. Kromě MS mužů a žen jsou to švédská, finská, švýcarská a česká liga mužů. Výběr není náhodný, zmiňované soutěže jsou (v tomto pořadí) nejlepší na světě a zeje za nimi obrovská propast. Je možné, že časem dojde i na další, momentálně si ale na slovenskou nebo japonskou nejvyšší soutěž nevsadíte.

Na co byste měli brát při sázení na florbal ohled?


1. Jsou klíčoví hráči připraveni nastoupit?
Florbalový zápas sice také trvá 3x20 minut čistého času, na rozdíl od hokeje ale trenéři často točí pouze dvě kompletní pětky. Každá jednotlivá opora je tak nesmírně důležitá a pokud chybí, je výsledek utkání na vážkách. Není výjimkou, že celé mužstvo táhnou (herně i bodově) dvě nebo tři individuality a zbytek týmu se musí snažit především o to, aby při pobytu na ploše neinkasoval. Pokud pak některá z individualit schází, může to být opravdu zásadní problém.

2. Brankář
Gólman je zásadní postavou všech týmových sportů, u florbalu to ovšem platí dvojnásob. Pokud má tým dva vyrovnané strážce tyčí, v případě absence jednoho může bez větších problémů zaskočit druhý. Řada mužstev ale spoléhá na jasnou jedničku, které často kryje záda talentovaný, ale nezkušený junior. Náhradník nemá mnoho zkušeností s florbalem nejvyšší úrovně, proto jsou pro něj první zápasy mimořádně náročné a často končí nezdarem. Sledujte proto soupisky, věk brankářů a případnou zdravotní indispozici prvního gólmana.

3. Cestování
Především v českém prostředí mimořádně důležitý faktor. Pokud jede Liberec k utkání do Havířova, čeká jej 260 kilometrů dlouhá cesta. Dříve se hrávaly tzv. víkendy, tedy dvě utkání doma či venku během dvou dní, dnes se hraje pouze jeden zápas za víkend. Proto tým zpravidla vyráží až v den konání a šetří peníze za ubytování. Příprava tak není ideální a především začátek zápasu může rozhodnout – než se rozlámaní a unavení hosté vzpamatují, prohrávají 0:3 a je velká šance, že už se nedokážou vzpamatovat.

4. Amatérismus
Tento bod znovu platí především pro české podmínky. Až na několik málo výjimek je florbal stále amatérským sportem. Hráči trénují a hrají ve svém volném čase, všední dny tráví ve škole či v práci. Několikrát za sezonu se, především týmům z horní poloviny tabulky, může stát, že musejí cestovat k  televizní předehrávce nebo dohrávce, která se ovšem koná ve všední den. V tu chvíli mají domácí jasnou výhodu. Obvykle se hraje od 18:00, takže jejich opory to ze zaměstnání/školy stihnou, kdežto hostům se často stane, že jim několik klíčových florbalistů chybí, právě kvůli pracovním či studijním povinnostem.

5. Povrchy hal
Florbal má svůj speciální povrch tarkett, na kterém se hrají stěžejní světové akce, případně vrcholy domácí sezony. Jenže v běžném režimu se hraje prostě na tom povrchu, který je k dispozici. Umělý povrch se chová jinak než parkety, to vám potvrdí každý aktivní florbalista. Proto se vyplatí vědět, na čem jednotlivá mužstva hrají a také samozřejmě trénují. Pokud se někdo měsíc připravuje na tvrdém povrchu a pak má hrát dvě hodiny na parketách, může mu dělat velké potíže nejen střelba, ale i pohyb po ploše.


Související článkyAktuální bonusy