Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


Publikováno 31. 1. 2012 | vytisknout článek

Škola sázení, 15. díl: Live sázení

Škola sázení, 15. díl: Live sázení

Jestli se dá v oblasti sázení mluvit o nějakých revolucích, pak o dvou: první přišla tehdy, když se začalo sázet na internetu, a druhá, když někdo přišel na to, že by se mohlo dát sázet i během zápasu.

Oba mezníky spolu souvisejí. Rychlý internet umožňuje bez problémů vypisovat sázky a rychle je přijímat. Atraktivní live sázky si lidé rychle oblíbili a dnes už jsou neodmyslitelnou součástí nabídky všech internetových sázkových kanceláří. Ty se předhánějí v počtu zápasů, během kterých se dá sázet, i v co nejzajímavějších sázkách na ně. A aby toho nebylo málo, sázkovky vám k tomu rovnou obvykle nabídnou i živé video ve velmi slušné kvalitě, abyste při sázení "nekupovali zajíce v pytli".

Jak to probíhá? Live sázení se tolik neliší od toho klasického. Rozdíl je především v tom, že tam, kde tradiční sázení končí, tedy v okamžik začátku zápasu, tam live sázky teprve začínají. Sázkové kanceláře ho ale mají odděleně (viz tabulky jednotlivých společností). Když po nalogování na svůj účet přejdete do sekce Live sázek, v menu uvidíte seznam utkání (nejen těch, která právě probíhají, ale i těch budoucích), u kterých můžete sázet live.

Výběr zápasů se u každé sázkové kanceláře liší. Některé si vystačí především s fotbalem, jiné vypisují například ještě hokej, tenis nebo basketbal, a u některých si přijdou na své i příznivce exotičtějších sportů, třeba badmintonu, squashe, šipek nebo snookeru.

Jaké jsou výhody live sázení
Ta první je nasnadě. Zatímco před zápasem jen odhadujete jeho průběh podle určitých indicií, během zápasu už můžete lépe tipovat, jak se bude vyvíjet. Můžete ho totiž sledovat na vlastní oči, ať už v televizi, nebo díky tzv. streamu na internetu, často u sázkové kanceláře, která videem s přímým přenosem live sázení doplňuje.

Live sázky také mohou sloužit jako doplněk klasického sázení. Kolikrát se stane, že vám na tiketu zbývá poslední zápas a vy se rozhodujete, jestli pojistit, nebo ne. Live sázení je k jištění jako stvořené. Může se stát, že váš tým sice vede, ale vy vidíte, že nezaslouženě a že hrozí vyrovnání nebo dokonce prohra. Protože ale pořád vede, můžete na něj najít slušný kurs a zajistit si alespoň nějakou výhru.

Na co si dát pozor
Pokud jste ještě nikdy nesázeli živě, asi vás překvapí, že vaši sázku nepřijmou bookmakeři okamžitě. Každá sázková kancelář si ponechává několik málo sekund k přijetí sázky - to proto, kdyby během té doby došlo k něčemu důležitému, například kdyby padl gól ve fotbale nebo jeden tenista sebral druhému podání. To by totiž mělo velký vliv na výšku kursů.

Během důležitých momentů zápasů mohou bookmakeři úplně přestat přijímat sázky - například když se kope penalta, když se zdá, že některý z hráčů dostane červenou kartu a podobně. Některé sázkové kanceláře nechtějí riskovat a live sázky přestanou přijímat i pokaždé těsně před koncem zápasu. Na to je potřeba myslet, když váháte, jestli si vsadit, nebo ne.

A to nejdůležitější na konec: nezapomínejte, že si nemusíte vsadit na všechno, co bookmakeři vypíší. Nabídka sázek u jednotlivých zápasů bývá hodně pestrá a snadno vás může svést k tomu, že ztratíte disciplínu a začnete sázet jen z dlouhé chvíle. Jestli je při sázení důležitá disciplína, pak při live sázení dvojnásob!


Související článkyAktuální bonusy