Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


Publikováno 14. 2. 2012 | vytisknout článek

Škola sázení, 17. díl: Sázkové bonusy

Škola sázení, 17. díl: Sázkové bonusy

Když se bookmakeři perou, sázkař se směje. Toto poupravené přísloví sedí na boj o zákazníky, jenž nutí sázkové kanceláře dělat věci, které nejsou tak úplně v jejich zájmu. Tedy především dávat novým uživatelům zdarma peníze - bonusy, o kterých je dnešní díl Školy sázení.

Tedy aby bylo jasno: sázkové kanceláře nejsou charitativní organizace, které rozdávají peníze, protože to cítí jako svoji morální povinnost. Sázkové kanceláře chtějí zákazníky nalákat, aby u nich sázeli, nic jiného - podobně jako supermarkety zlevňují vybrané zboží a doufají, že potom budete chodit nakupovat jen k nim. Být věrní jedné "sázkovce" můžete, ale taky nemusíte; ani v jednom případě ovšem není důvod nabídku bonusu nevyužít.

Když o bonusech mluvíme jako o penězích zdarma, má to jeden háček. Úplně zdarma byly tak před spoustou let, kdy sázkové kanceláře byly ochotné novým uživatelům připsat peníze na účet jen tak. Nechtěně tak odstartovaly úplně nový obor lidského snažení - tzv. bonus hunting. Bonus hunteři byli (a pořád jsou) lidé ochotní zaregistrovat sebe, svou rodinu, známé a třeba i známé svých známých, jen aby sázkový bonus získali. Nestojí to tolik úsilí a jsou to peníze bez rizika, proto se není čemu divit, ovšem sázkové kanceláře si to pochopitelně nenechaly líbit a zavedly několik opatření, která lovcům bonusů znepříjemňují život. Bonusy tak jsou pořád peníze zdarma - jen k jejich získání musíte vložit na sázkařský účet vlastní peníze a před jejich vybráním musíte splnit několik podmínek.


Přehled bonusů nejznámějších sázkových kanceláří najdete zde.

Ale popořadě. Nejtypičtějším bonusem je vstupní bonus, kterým sázkové kanceláře vítají nové uživatele. Ten má nejčastěji podobu peněz přidaných k vašemu prvnímu vkladu. V takovém případě se udává v procentech a jejich výše se tak odvíjí od výše vašeho vkladu.

Příklad: Pokud sázková kancelář říká, že vám dá 50% bonus až do výše 1.000 korun, znamená to, že je pro vás nejlepší vložit 2.000 korun a získat bonus 1.000 Kč. Když vložíte například 1.000 korun, bude bonus činit jen 500,- a zbytečně se tak oberete o peníze. Když vložíte 5.000 korun, nic tím nezkazíte, ale výše bonusu bude pořád jen 1.000 Kč.

Podmínky pro získání takového bonusu nebývají složité, kromě maximální výše bonusu to obvykle bývá jen minimální vstupní vklad.

Druhou - méně častou - možností je tzv. sázka bez rizika. V takovém případě vám sázková kancelář nepřipíše peníze ze svého, ale garantuje vám, že pokud prohrajete svou první sázku, celý vklad vám vrátí. Je samozřejmé, že s takovou nabídkou by vaše první sázka neměla být na zápas s kursem 1.20, ale můžete si dovolit trochu se odvázat - kdy jindy, když je to bez rizika?

Vstupní bonusy má většina sázkových kanceláří. Některé pak mají i věrnostní bonusy, kterými odměňuje aktivní existující uživatele. V takových případech vám sázková kancelář znovu může znásobit vklad, nebo dokonce dát peníze úplně zdarma. Ví už totiž, že nejste bonus hunteři, a tak nic neriskuje.

Na co je třeba dát si pozor

Ověřte si podmínky pro vybrání bonusu. Je to jedna z metod sázkových kanceláří v boji proti bonus hunterům - každý bonus musíte tzv. protočit, než ho můžete vybrat. Podmínky protočení (tzv. rolloveru) najdete ve všeobecných podmínkách sázkové kanceláře. Většinou se jedná o několikanásobek vkladu, případně součtu vkladu a bonusu, často s dovětkem o minimální výši kursu, který se započítává.

Například když si vložíte 1.000 korun, bonus činí 50 % a v podmínkách stojí, že před výběrem peněz musíte protočit trojnásobek součtu vkladu a bonusu sázkami s minimálním ako kursem 2.0, musíte prosázet 4.500 korun (1.000 + bonus 500 x 3) na tikety s celkovým minimálním uvedeným kursem.


Související článkyAktuální bonusy