Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


Publikováno 28. 2. 2012 | vytisknout článek

Škola sázení, 19. díl: Čtěte podmínky sázkových kanceláří

Škola sázení, 19. díl: Čtěte podmínky sázkových kanceláří

Mezi sázkaři koluje spousta historek o tom, jak jim ta která sázková kancelář ublížila. Abyste se nestali jedním z těch, kterým se takové věci dějí, stačí se držet dvou věcí: vybrat si prověřenou sázkovou kancelář a přečíst si podmínky, za jakých u ní budete sázet. Ty vás totiž možná v lecčems překvapí.

Většina lidí povinnou zmínku o přečtení pravidel sázení při registraci jen zaškrtne, aniž by si podmínky přečetla. Když si je opravdu projdete, dost možná vás to hodně znejistí: sázkové kanceláře chtějí mít co nejvolnější ruce, a tak váš účet obvykle mohou z blíže nespecifikovaných důvodů zrušit, mohou vám přestat přijímat sázky nebo výrazně snížit limit, mohou za určitých okolností zrušit sázku... mohou toho hodně. Teoreticky.

V podmínkách to mají i ty nejsolidnější společnosti. Chtějí se tak jistit před podezřelými lidmi nebo před sázkaři, kteří se snaží využít chyby, k níž občas dojde. Když uvidíte obráceně vypsaný nebo nesmyslně vysoký kurs nebo aktivní sázku, i když už je zápas rozehraný, možná vás to bude svádět k tomu, abyste této chyby využili. Dobře si to rozmyslete - kromě toho, že sázková kancelář téměř jistě vaši sázku zruší, se můžete dostat na její "černou listinu" a nést pak další následky. Případně vás může překvapit, že si vsadíte favorita s obráceným kursem a ve vyhodnocení (ať už vyhrajete, nebo prohrajete) u něj uvidíte ten správný kurs.

Vlastně za to možná částečně mohou české sázkové kanceláře, které nás "zmlsaly" - přesněji jejich herní řád, který schvaluje ministerstvo financí. Díky němu smí čeští sázkaři využít jakoukoliv kursovou chybu a projde jim to. Jak v jednom online rozhovoru řekl hlavní bookmaker Fortuny, "pokud máte v ruce tiket s kursem 195 (místo 1.95, pozn.), pak to musíme akceptovat. A takto postupuje Fortuna vždy a několikrát jsme takovéto 'chyby' sázejícím vyplatili".

U zahraničních sázkových kanceláří v podobných případech neuspějete. Ovšem pozor, ani české sázkové kanceláře nejsou pokaždé proti vychytralým sázkařům bezbranné.

Důvodů, proč číst podmínky, je ale víc. Pokud provozujete tzv. surebetting, tedy sázíte u stejného zápasu dvě nebo více možností s tím, že při jakémkoliv výsledku budete v plusu, měli byste zbystřit u tenisových utkání. Tenis je jinak pro surebetting ideální - jsou možné jen dva výsledky, takže nemusíte řešit remízu, a díky jeho popularitě a občasným pádům kursů nebývá problém takový zápas najít. Zároveň ale skrývá dvě nebezpečí:

1. Pokud vás naláká zjevně špatně (například obráceně) vypsaný kurs, vsadíte ho a chcete si sázku pojistit a vsadíte v jiné sázkové kanceláři (kde je zápas správně vypsaný) i na soupeře, můžete zle dopadnout. Když vám první sázková kancelář vaši sázku zruší (což je velmi pravděpodobně), budete mít vsazeno už jen na druhého hráče (který je - jak vysoký kurs napovídá - navíc outsiderem).

2. Skreč. Existují celkem čtyři pravidla pro posuzování skrečí - návrat vkladu, uznání sázky, uznání sázky po 1. odehraném setu a uznání sázky po 2. odehraném setu. Pokud vsadíte jeden zápas u sázkové kanceláře X, která při skreči vrací vklad, a zároveň u druhé společnosti Y, která při skreči sázku uzná, může se stát, že část peněz dostanete zpátky (společnost X) a část prohrajete (u společnosti Y, pokud právě tam jste vsadili hráče, který utkání nedohrál).

Jak výše uvedeného vyplývá, hlavní zásadou tenisového surebettingu je sázet u dvou kanceláří, které mají stejné podmínky.

Přečtením pravidel neuděláte chybu ani tehdy, když jste si oblíbili speciální sázky, například střelce gólů. Jsou sázkové kanceláře, u kterých stačí, když fotbalista nastoupí na jednu minutu, a pokud jste takového hráče měli vsazeného a on gól nedá, máte smůlu. Existují ale takové společnosti, u kterých musí fotbalista nastoupit v základu, aby byla sázka platná. U takové sázkové kanceláře se nemusíte bát vsadit, i když neznáte základní sestavu; pokud v ní váš hráč není, sázka se vám vrací.


Související článkyAktuální bonusy