Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


PLATEBNÍ METODY

Když chcete začít sázet online, musíte do toho dát své peníze. Sázkové kanceláře si vás jako své nové zákazníky budou hýčkat a téměř každá vám nabídne bonus, i jeho výše se ale odvíjí od toho, kolik si na svůj účet u ní vložíte.

Pokud si účet založíte u důvěryhodné společnosti (což jsou všechny, které jsou na Sazeni.cz zmíněny), veškeré transakce jsou bezpečné. Nemusíte mít strach, že by někdo zneužil Vaše údaje, tím spíš, pokud používáte elektronickou peněženku… ale to už předbíháme. Zřejmě nejdůležitějším hlediskem je tedy rychlost a pohodlnost převodu peněz. Pojďme se podívat, jakými způsoby můžete na svůj účet u online sázkové kanceláře peníze vkládat a vybírat je:

Bankovní převod (Bank transfer)

Pokud chcete peníze vložit, není bankovní převod zrovna nejšťastnější. Nabízejí ho sázkové kanceláře, které mají účet u české banky, a platbu od vás poznají podle vašeho variabilního symbolu. Připsání peněz můžete urychlit, pokud peníze vložíte na jejich účet přímo na pobočce u příslušné banky, i tak se to ale protáhne na několik hodin. Pokud peníze pošlete ze svého účtu, musíte počítat s prodlevou, a pokud nemáte účet u stejné banky jako sázková kancelář, peníze vám připíší nejdříve druhý pracovní den.

Vklad platební kartou

Vklad přes bankovní účet
Když si peníze ze sázkové kanceláře vybíráte, prodleva oproti ostatním platebním metodám není nijak velká, pokud vůbec je. Sázkové kanceláře ve svých podmínkách upozorňují, že peníze na účet dostanete obvykle od 3 do 10 pracovních dnů od zpracování vaší žádosti o výběr. V praxi to tak většinou opravdu funguje – nejlepší je vyzkoušet si výběr tímto způsobem a potom budete mít představu, jak dlouho to u té které společnosti trvá.

Naše doporučení: Peníze se dají vkládat mnohem jednodušeji, ale výběrem na svůj bankovní účet určitě nic nezkazíte. Pozor si dejte jen na limit při výběru, ovšem pokud nepřevádíte více než 100.000 korun, problém by to být neměl.

Platba kartou (Credit/Debit card)

Jednoduššeji už to nejde. Každá online sázková kancelář nabízí možnost vkládat a vybírat peníze kreditní nebo debetní kartou, díky níž můžete mít peníze na svém účtu doslova během několika vteřin.

Co k tomu musíte mít? Podmínkou je embosovaná karta nebo jiná karta, u které máte povolené platby na internetu. Když ji máte a při vkládání peněz zvolíte tuto možnost, vyplníte jen číslo karty, datum expirace a trojmístný bezpečnostní kód (CVV2/CVC2), který je na zadní straně karty. Některé sázkové kanceláře vám umožní uložit si detaily o kartě, abyste tyto údaje nemuseli příště vyplňovat, a je jen na vás, jestli s tím dáte souhlas.

Vklad platební kartou

Převod kartou
V tomto případě se ovšem za rychlost platí – ne moc, ale platí. Sázkové kanceláře vám kvůli provozovatelům karet připočtou za vklad kartou poplatek obvykle ve výši 2-3 %. Pokud si tedy vložíte na sázkový účet 1.000 korun, zaplatíte 20-30 korun navíc. Za výběr naštěstí neplatíte nic, transakce už ale nebude tak blesková, jako když si peníze vkládáte do sázkové kanceláře. Na peníze si obvykle počkáte několik dnů.

Naše doporučení: Pokud se vám nechce čekat a nevadí vám zaplatit nějaké procento navíc, pak oceníte pohodlnost platby kartou. Jestli chcete ušetřit trochu peněz, vyzkoušejte elektronickou peněženku.

Platba elektronickou peněženkou

Elektronická peněženka je rozumným kompromisem mezi rychlostí a placením poplatků, a navíc přináší pár výhod. Existuje jich několik, například Moneybookers, Neteller, Click2Pay a další. U nás nejrozšířenější je Moneybookers, na kterou se zaměříme.

Už název „elektronická peněženka“ hovoří za vše. Když se u Moneybookers zaregistrujete, získáte svůj vlastní elektronický účet, za jehož vedení neplatíte žádné peníze. Přes tento účet vám mohou procházet peníze (téměř) podle vaší libosti: můžete si je tam posílat kartou nebo příkazem z běžného účtu, držet je tam, jak dlouho uznáte za vhodné, a také jimi samozřejmě platit. Platit můžete na různých stránkách, třeba na známé aukci eBay.com, vás ale nejspíš budou zajímat především vklady do sázkových kanceláří a výplaty z nich.

Zaregistrovat se u Moneybookers můžete zde. Při registraci bude důležité zvolit si správně měnu, nejlépe tu, ve které máte účty u sázkových kanceláří. Když si zvolíte jinou (například budete mít účet u Moneybookers v korunách a účet u sázkové kanceláře v eurech), peníze se vám bez problémů převedou, ale můžete ztratit část z nich přivodu, stejně jako byste je ztratili ve směnárně.

Když si už se založeným účtem u Moneybookers budete přes tuto službu chtít v online sázkové kanceláři vložit peníze, při vkladu prostě zvolíte možnost Moneybookers a elektronickou peněženku se sázkovou kanceláří „propojíte“ tím, že napíšete svou e-mailovou adresu, kterou používáte při přihlašování k Moneybookers. Otevře se vám nové okno, v něm se přihlásíte a buď použijete peníze, které máte v elektronické peněžence, nebo Moneybookers použijete ke vkladu kreditní/debetní kartou.

Vklad přes Moneybookers

Vklad přes Moneybookers
Výběr peněz do elektronické peněženky Moneybookers je ještě jednodušší, prostě jen zadáte svůj e-mail u Moneybookers, potvrdíte, a je to. Lhůty sázkových kanceláří pro provedení transakce jsou výrazně kratší než při převodu na bankovní účet: v podmínkách obvykle mají, že vám peníze na Moneybookers připíší nejpozději do druhého dne, často to ale stihnou během několika hodin.

Ani Moneybookers není zcela zdarma. Při vkladu si provozovatel připočte 1,9 % z částky, což je ale pořád přeci jen méně než u sázkových kanceláří. Malý poplatek platíte také při převodu zpět na svůj bankovní účet, tato částka může být maximálně necelých 50 korun. Peníze můžete navíc převádět i v rámci Moneybookers (tedy poslat je jinému uživateli), i zde se platí poplatky, ale jedná se opravdu jen o pár korun.

Naše doporučení: Když máte účty u více sázkových kanceláří, Moneybookers se rozhodně vyplatí. Díky této elektronické peněžence totiž můžete lépe manipulovat se svými penězi a platíte za to menší poplatky než za platbu kartou. Pokud si peníze vybíráte na svůj účet, doporučili bychom spíše převod přímo ze sázkové kanceláře na běžný účet.

Další platební metody

Výše uvedené způsoby vkládání a vybírání peněz jsou sice nejčastější a nejpoužívanější, ale nejsou jediné. I u nás se můžete setkat se šikovnou službou Paysafecard, kterou si můžete vložit peníze na účet u mnohých sázkových kanceláří. Existují i další metody, například Ukash, u některých sázkových kanceláří si peníze můžete vybírat dokonce šekem, věříme ale, že s výše zmíněnými metodami budete spokojeni.

Na co si dát pozor

Zatímco vkládání peněz na sázkový účet se obejde bez komplikací, když si finanční prostředky budete chtít poprvé vybrat, sázková kancelář po vás může chtít nascanované doklady (občanský průkaz, výpis například z telefonního účtu…), aby si ověřila vaši totožnost. To je malá nepříjemnost, ale jakmile si vás ověří, problémy už s tím příště nejsou.

U některých sázkových kanceláří si peníze můžete vybrat jen tou samou metodou, kterou jste je vložili. Když například vložíte peníze kartou, nemůžete si je poslat na Moneybookers. To budete moci, až alespoň jednou vložíte jakoukoliv sumu peněz přes Moneybookers.Tip dne

MS - 27. 6.

Mexiko - ŠvédskoTip: 1
Kurz: 2.40

Aktuální bonusy