Sázení.cz

Sázení.cz – Zvyšte své zisky ze sázení!

Centrum online sázení - aktuality ze světa sportovního sázení


Publikováno 23. 11. 2012 | vytisknout článek

Švédská razie se dotkla profesionálních pokerových hráčů, stát od nich chce vymáhat daně z výher

Švédská razie se dotkla profesionálních pokerových hráčů, stát od nich chce vymáhat daně z výher

Pokeroví profesionálové ve Švédsku měli v minulých dnech nepříjemnou návštěvu. Do jejich domovů vtrhli zaměstnanci švédského daňového úřadu Skatteverket. Akce je součástí velké kampaně, která má za cíl vymáhat daňové odvody z výher, získaných u pokerových operátorů, kteří mají sídlo mimo Evropský hospodářský prostor (EHP).

Radikální krok navazuje na zprvu poměrně mírný přístup.  Ten spočíval v rozesílání dopisů, které švédské pokerové profesionály vyzývaly k úplnému zpřístupnění přehledu vyhraných peněz za roky 2008-2011. Mezi tázanými byli klienti největších heren na světě, mimo jiné PokerStars, Full Tilt Poker, Absolute Poker a Bodog.

Podle daňového úřadu jsou všechny výhry získané mimo EHP zdanitelné ve Švédsku. Nezáleží na tom, zda se jednalo o live či on-line hru. Razie se nedotkla jen soukromí jednotlivých hráčů, ale i jejich osobního majetku. Úředníci totiž zabavili celou řadu notebooku a chytrých telefonů – s jejich pomocí chtějí dohledat výši příjmů a vypočítat příslušné odvody. V dalším kroku má dojít i na bankovní konta.

Razie přišla jen pár měsíců poté, co švédská vládnoucí koalice oznámila záměr liberalizovat herní trh v zemi. Posun v legislativě ale podle expertů nepřijde dřív, než v roce 2014.Související článkyŠkola pokeru